Kirjoittaja ZeZininenWalomiekka » 28 Syys 2009, 16:31
Muah, minuakin on kutsuttu IRL ties millä nimillä. Siviili, Sipsukka, Sipsuliini ja Sihvi tulivat ensimmäiseksi mieleen. (Ja ei, en paljasta oikeaa nimeäni - jos joku sen noiden perusteella arvaa, niin onnea hänelle.)
Nettikaverit sitten sanovat yleensä Sadeksi (johtuen eräästä nimimerkistäni), tai jos eivät Sade-nimitystä tiedä (koska ovat tutustuneet minuun tämän ZeZininenWalomiekka-nimimerkin ollessa käytössä) niin minua sanotaan ZZWksi. Ja sitten joku väänsi tuosta ZeZininenWalomiekka-nimestä SininenMuoviTikku-nimen x)
Nuahhahahaa, minä piirtelen lähinnä ropehahmojani - ja niistäkin vain naisia. Minä en yksikertaisesti osaa piirtää miehiä, ainakaan kasvoja - ne näyttävät naisilta, joilla on vähemmän kurveja. Huoh.
Tuo tarinointi on sitten enemmän minun juttuni, vaikkakin tekstiä syntyy yleensä vähän hitaammin. Ropehahmojen menneisyyksiin liittyviä tarinoita tyksin kirjoitella, tai muita novelleja, joissa ropehahmojani vilahtelee..