Henry
"Art oli yksin, helpompi liikkua yksin kuin suuressa porukassa.. hänhän on varjostaja, häneltä piilossapysyminen sujuu kuin tanssi" Henry sanoi ja katseli juuri saapunutta Leaderiä.
"Tule, mennään... ettei tänne ilmesty lisää taruolentoja" Henry sanoi ja lähti kävelemään kylää kohti.
Hän oli osin helpottunut siitä, ettei Kira aijo kertoa kenellekkään.. tottahan tyttö puhui, hän itse joutuisi hankaluuksiin siitä hyvästä. Sade vain yltyi, näytti siltä että sade tulisi jatkumaan vielä pitkään.
Henrylle tuli erittäin tukala olo, häntä ei huivttanut mennä linnaan, ei metsään eikä minnekkään muualle.. hän istahti takaisin kaivon reunalle sinne päästyään ja jäi siihen istumaan sateeseen.
Kylä oli lähes tyhjä, kaikki olivat juosseet sateensuojaan. Vain muutama kulkukoira jolkotteli torin reunaa pitkin.
Rottia sen sijaan vilisi melko paljon, ne tulivat pois koloistaan jotka täyttyivät vedestä.
Muutama epäilyttävä tyyppi hortoili pitkin kujia, vilkuillen kaikkea mikä liikkui.
// nii ^^ uh kun ei taas inspaa >_> //

